کشور کویت پایتخت: کویت پول رایج: دینار زبان رسمی: عربی

کشور: کویت
پایتخت: کویت
وسعت: ۱۷۸۱۸ کیلومترمربع
جمیعت: ۴۰۰۰۰۰۰ نفر
زبان رسمی: عربی
پول رایج: دینار
شهرهای مهم: کویت
kuwait-1
اطلاعات عمومی
موقعیت و وسعت:

امیرنشین كویت در شمال شبه جزیره عربستان و شمال غربی خلیج فارس بین ۸ و ۳۰ درجه عرض جغرافیایی و ۴۶ و ۴۸ درجه طول شرقی قرار گرفته و از شمال به عراق، از جنوب به عربستان سعودی و از شرق به خلیج فارس محدود می باشد. كویت سرزمینی است مسطح و بیابانی كه سطح آن پوشیده از ماسه است و عوارض طبیعی چون كوهها و رودها در آن وجود ندارد. از آنجا كه فعالیتهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره پیرامون شهر (كویت) می چرخد، از نظر مساحت و جمعیت میتوان مفهوم دولت – شهر را بر كویت اطلاق كرد. كویت به لحاظ وضعیت جغرافیایی همواره مركز مهمی برای كشتیرانی و فعالیتهای دریایی بوده است.

ویژگیهای فرهنگی و اجتماعی
ادیان و مذاهب:

در سرزمین كویت اسلام دین رایج و رسمی بوده و تقریباً همه مردم این كشور مسلمانند و به استثنای ۳۰ درصد جمعیت شیعه، بقیه پیرو مذهب تسنن می باشند كه اكثراً مالكی می باشند. علاوه بر این حدود ۴ درصد مسیحی، از پیروان سایر ادیان نیز شمار اندكی در كویت زندگی می كنند.

اوضاع اقتصادی:

كویت اقتصادی كوچك و محدود، ولی باز دارد كه به شدت به صدور نفت خام وابسته است. كویت با وجود وسعت كم یكی از بزرگترین كشورهای تولیدكننده نفت جهان است. درواقع عایدات نفتی مهمترین مؤلفه درآمدهای دولت كویت بشمار می رود. گاز نیز از جمله منابع طبیعی کویت است که باعث رونق اقتصادی آن گشته است. همچنین ماهیگیری و بهره برداری از منابع دریایی مانند میگو، یكی از منابع اصلی درآمد كویتی ها می باشد. با این تفاسیركویت با توجه به جمعیت كم و تولید ناخالص ملی نسبتاً بالا، از درآمد سرانه خوبی برخوردار است. به همین دلیل در این كشور كمتر كسی زیر خط فقر زندگی می كند و اغلب خانواده ها از زندگی نسبتاً مرفهی برخوردارند.

جاذبه‌های گردشگری:

برج‌های کویت، برج آزادی، کلوپ‌های دریا، موزه دانش و تاریخ طبیعی، خانه ال بدر، یادگار آزادی، پارک شهرداری

آب و هوا
وضیعت آب و هوایی:

تابستان های بسیار گرم و زمستان های نسبتاً سرد و نیز اختلاف بسیار زیاد درجه حرارت شب و روز.

کد مخابراتی
کد تلفن: ۰۰۹۶۵