باغ وحش سنگاپور

باغ وحش سنگاپور:

باغ وحشی با مساحت ۲۸ هکتار، در حاشیه‌های در ناحیه آبگیر مرکزی در سنگاپور است.

این باغ وحش با هزینه نه میلیون دلار که توسط دولت سنگاپور پرداخت شده بود، تأسیس شد و در ۲۷ ژوئن ۱۹۷۳ بازگشایی گردید.

این باغ وحش توسط  مدیریت می‌شود که همچنین اداره نخجیرگاه شبانه سنگاپور و پارک پرندگان جرونگ را هم بر عهده دارد.

حدود ۳۱۵ گونه جانور در این باغ وحش وجود دارد که ۱۶ تای آنها گونه آسیب‌ پذیر قلمداد شده‌اند. هر سال ۱.۵ میلیون نفر از این باغ وحش دیدن می‌کنند.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت تور مالزی سنگاپور با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

ساعات کاری باغ وحش سنگاپور از۰۸:۳۰ تا ۱۸:۰۰ هر روز

 

باغ وحش سنگاپور یکی از معروفترین باغ وحشای دنیاست و دلیل معروفیتش هم بیشتر به این دلیله که حیوانات بیشتر با موانع طبیعی یا گودالها و …  از انسان جدا شدن و قفس چندانی در باغ وحش مشاهده نمی شه.

ما باغ وحش رو با تور رفتیم. دلیلش هم دور بودن اون نسبت به مرکز شهر هست و اینکه مسیر مستقیم با مترو هم نداره و برای رفتن به اونجا یا باید تاکسی گرفت و یا اینکه با مترو به یکی از ایستگاههای نزدیکش رفت و از اونجا یا با اتوبوس رفت یا تاکسی گرفت.

مثلا اونجوری که تو سایتش نوشته می شه با مترو به ایستگاه  رفت و بعد اتوبوس خط ۹۲۷ رو سوار شد و یا به ایستگاه مترورفت و اتوبوس خط ۱۳۸  رو سوار شد.

اگر خودتون بخواهید برید ورودیه ۲۸ دلار سنگاپور هست (کودکان ۳تا۱۲ سال ۱۸ دلاره).

 ساعت کار در باغ وحش سنگاپور :

ساعات کاری از۰۸:۳۰ تا ۱۸:۰۰ هر روز نکته ای که ما رعایت نکردیم این بود که نقشه باغ وحش رو نگرفتیم و البته به فرض اینکه لیدرمون کمک می کنه خیالمون راحت بود.

نکته دیگه اینکه بارون شدیدی گرفت و کار مارو تو باغ وحش بسیار زیبای سنگاپور کمی خراب کرد. بارونش چترومون رو هم شکوند.

بهتره اگر بارون گرفت حتما از کاورهایی که دارن و می فروشن استفاده کنید و با خیال راحت بچرخید. همچنین حتما نقشه باغ وحش و زمان شروع شوهای اون رو داشته باشید. (می تونید از سایت باغ وحش ببینید).

حتی زمان غذا دادن به حیوانات هم در سایت باغ وحش هست و می تونید ببینید. شوی معروفش شوی فیلهای آسیا هست که ساعت ۱۱٫۳۰ و ۱۵٫۳۰ هست و گویا امکان سوار شدن به فیلها هم ساعتهای ۱۳٫۱۵ و ۱۶٫۳۰ هست. اینکه مثلا نمایش فیلها چه ساعتی برگزار می شه.

 

در داخل باغ وحش به دلیلی وسعت بسیار زیادش، ماشینهایی هست که دارای ایستگاههای مختلفی هست و شما می تونید با همون بلیطی که خریده اید سوار اونها بشید و از منطقه ای به منطقه دیگه برید.   اتفاقی که در باغ وحش افتاد اینکه در اواخر بازدیدمون،  یکی از همسفران مارو یه حشره ای نیش زد.

این دوستمون خودش دانشجوی پزشکی بود و بهمین دلیل نگران بود که شاید این حشره خطرناک باشه. وقتی به دفتر باغ وحش رفتن و تقاضا کردن پزشک ببیندش با کمال تعجب این باغ وحش به این بزرگی با هزاران نفر بازدیدکننده یک پزشک یا آمبولانس نداشت.

در مقابل اصرار دوستمون آمبولانس هم خبر نکردن و خیلی که هنر کردن یه نقشه دادن که نزدیکترین بیمارستان بود و گفتن برید اونجا و اگر هزینه ای متحمل شدید بیمه باغ وحش می ده.

نهایتا لیدر تورمون که کلا آدم خوبی بود دوستمون رو به یکی از بیمارستانهای خوب سنگاپور برد.

هرچند ما دیگه این دوستمون رو ندیدیم چون روز آخر حضور ما در سنگاپور بود. بهرحال اگر هوا گرم نبود، استین بلند بپوشید!

حیوانات جالبی که دیدیم خرس قطبی بود، پنگوئن داشت که البته ما در دبی از نزدیک دیده بودیم، کانگورو داشت که به دلیل بارندگی نتونستیم خوب ببینیم، زرافه و تقریبا هر حیوان دیگه ای که تصورش رو بکنید.

نکته دیگه طبیعت بسیار زیبای باغ وحش هست که بهتره بعضی از ایستگاهها رو پیاده برید و کمی قدم بزنید. ما حتی با وجود بارندگی ترجیح دادیه مسافتهایی رو پیاده بریم.

بیرون باغ وحش انواع رستورانها و فست فودها هست. تاکسی هم هست ولی کمی شلوغ بود که شاید به دلیل بارندگی بود.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت تور مالزی سنگاپور با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید