پیست اسکی خوشاکو ارومیه

پیست اسکی خوشاکو ارومیه نیز یکی دیگر از جاذبه های شهر ارومیه است، این پیست که همه سال در فصل زمستان پر از گردشگران ایرانی و خارجی است، به دلیل طبیعت بسیار زیبا غیر از اسکی بازان، گردشگران زیادی را گرد خود جمع می کند. اما اگر به منظور اسکی کردن به این مکان مراجعه می کنید، باید توجه داشته باشید که این پیست صرفا روز های جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر پذیرای علاقه مندان به ورزش اسکی می باشد.

آدرس پیست اسکی خوشاکو: ارومیه – بخش سیلوانه – روستای خوشاکو

پیست اسکی خوشاکو ارومیه

دره‌ ی قاسملو ارومیه

این دره از پربازدیدترین جاذبه های شهر ارومیه محسوب می گردد و سالانه گردشگران زیادی به این مکان سر میزند این دره نیز یکی از تفریگاه های مهم ارومیه به شمار می رود. از دلایل گردش پذیر بودن این جاذبه، مناظر و چشم‌ انداز های طبیعی و همچنین چشمه‌‌ هایی است که در داخل باغ‌‌ ها و دره‌‌ ها پیداست. بهترین فصل بازدید از دره قاسملو ارومیه فصول بهار و تابستان است.

آدرس دره‌ قاسملو : در حدفاصل بین ارومیه و اشنویه

دره‌ ی قاسملو ارومیه

پارک جنگلی شیخ تپه

پارک جنگلی شیخ تپه ارومیه  که یکی از مکان های گردشگری ارومیه به شمار می رود، در جنوب شرقی ارومیه و در ارتفاعات مشرف به شهر، در جوار تپه باستانی شیخ تپه واقع شده است. قدمت این تپه به دوره مادها پیش از رواج دین زرتشت برمی گردد. که در حال حاضر به دلیل ساخت و ساز های بی رویه در این منطقه از زیبایی های آن کاسته شده است.

آدرس پارک جنگلی شیخ تپه: ارومیه – بلوار نبوت

پارک جنگلی شیخ تپه

چشمه آب گرم هفت آباد ارومیه

چشمه آب گرم هفت آباد ارومیه در ۴۵ کیلومتری شهر ارومیه و در روستایی به نام هفت آباد واقع شده است. از جاذبه های این مکان نیز می توان دامنه های بسیار زیبای اطراف آن را نام برد، همچنین یک کوه آتشفشان غیرفعال در نزدیکی این چشمه قرار دارد که موجب شده تا زیبایی های این مکان دو چندان شود، این مکان بسیار گردش پذیر است و اکثر مسافران که به ارومیه سفر می کنند به این منطقه سری می زنند. چشمه آب گرم هفت آباد در روزهای گرم تابستان پذیرای مهمانان و گردشگرانی بسیاری است که قصد دارند خاطره خوبی از سفر خود داشته باشند.

آدرس چشمه آب گرم هفت آباد: ۴۵ کیلومتری ارومیه – بخش سیلوانا و محال مرگور – روستای هفت آباد

چشمه آب گرم هفت آباد ارومیه

 موزه ارومیه

در نظر داشته باشید که اگر به ارومیه سفر می کنید حتما به موزه این شهر سری بزنید. یک جاذبه فوق العاده دیدنی و یکی از بهترین موزه های ایران به شمار می رود. این موزه از سال ۱۳۴۶ شروع به کار کرده است و دارای اشیای باستانی و تاریخی دوره های مختلف تاریخی می باشد. همچنین در این موزه کتاب های خطی گران بهایی نیز به چشم می خورد که با دیدن آن ها شگفت زده می شوید. آثار بسیار زیادی دیگری هم در این موزه وجود دارد. ولی در این بخش فرصت پرداختن به همه و توضیح یک به یک آنها نیست، این فرصت از آن شماست تا به این موزه مراجعه کنید و از دیدنش لذت ببرید.

آدرس موزه: ارومیه – خیابان بهشتی

موزه ارومیه

دریاچه مارمیشو

دریاچه مارمیشو در جوار دریاچه ارومیه نیز قرار دارد اما سال ها بود که گردش زیادی به آنجا صورت نمی گرفت اما رفته رفته با اتفاقاتی ناگواری که برای دریاچه ارومیه افتاد، این دریاچه هم تبدیل به یکی از مناطق گردشگری پربازدید شهر ارومیه شد. از جاذبه های دریاچه مارمیشو طبیعت فوق العاده زیبا و کوهستانی این منطقه است اما توصیه می شود کهدر فصل تابستان که بهترین فصل بازدید از دریاچه است به این منطقه مراجعه کنید، البته در فصل بهار هم می توانید به این منطقه بروید ولی در فصل زمستان به دلیل برودت دما و هوای بسیار سرد این منطقه پیشنهاد می شود به این دریاچه سفر نکنید.

آدرس دریاچه مارمیشو: ۴۵ کیلومتر بعد از غرب شهر ارومیه

دریاچه مارمیشو

بازار تاریخی ارومیه

این بازار که از گذشته دور یکی از پرطرفدارترین بازار های ایران و جاذبه های شهر ارومیه محسوب می شود، دارای معماری می باشد که به دوران صفویه باز می گردد این بازار یکی از بازار های است که معماری قدیمی خود را تا کنون حفظ کرده است و بخاطر همین موضوع عامل علاقه مندی بسیاری نیز شده است. این بازار تقریبا ۱۰۰۰ مغازه مخلتف دارد که تنوع خیلی خوبی برای یک بازار به حساب می آید. اگر به ارومیه رفتتید حتمان به این بازار سری بزنید.

آدرس بازار تاریخی ارومیه: جنوب شرقی ارومیه

بازار تاریخی ارومیه

دریاچه ارومیه

حیف است که ارومیه و جاذبه های شهر ارومیه را توصیف کنیم و از دریاچه ارومیه سخنی به میان نیاوریم. دریاچه ارومیه است که همه ما ایرانیان با این دریاچه آشنا هستیم، بزرگترین دریاچه شور ایران و یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ارومیه به شمار می رود. این دریاچه بین آذربایجان غربی و شرقی واقع شده است. به علت بی توجهی به این دریاچه بخشی از آن خشک شده است و باعث بسیاری از مشکلات زیست محیطی برای مردم در آن منطقه شده است اما بازهم زیبا است و بسیار دیدنی پس اگر ارومیه رفتید بد نیست از این سرمایه ملی نیز دیدن کنید.

دریاچه ارومیه

چشمه آب معدنی کوه زنبیل ارومیه

چشمه آب معدنی کوه زنبیل ارومیه در نزدیکی دریاچه ارومیه واقع شده است. از جاذبه های این مکان داشتن حوضچه ای زیبا است که به صورت دایره شکل گرفته است. این حوضچه ۲۵ سانتی متر نیز عمق دارد. همچنین دور این حوضچه سنگ کاری شده است و شکل زیبایی را به آن داده است. اگر کمی دیگر به اطرافتان نگاه کنید چشمه های دیگری هم در این مکان واقع شده اند که هرکدام به نوبه خود یک جاذبه دیدنی هستند. اگر در پیدا کردن آدرس این مکان دچار مشکل شدید حتما از محلی ها در این منطقه سوال کنید تا شما را راهنمایی کنند.

آدرس چشمه آب معدنی کوه زنبیل: ارومیه – دهستان نازلو چای – کوه زنبیل