یکی از جالب ترین نکات در مورد گردشگری این است که، بسیاری از مردم ترجیح می دهند، مدت تعطیلات خود را به سفرهای ماجراجویانه و چالش برانگیز بروند، تا اینکه دو هفته در یک ساحل آرام ، استراحت کنند! سفر به آمریکای جنوبی یکی از مقصدهایی است که می توان در آن فعالیت های هیجان انگیز بسیار زیادی پیدا کرد و انجام داد. پس اگر به یک سفر هیجان انگیز و جالب برای تعطیلات پیش روی خود فکر می کنید، در ادامه به کارهای خطرناک در آمریکای جنوبی اشاره می کنیم که امتحان کردن آن برای شما می تواند خیلی مهیج و هیجان انگیز باشد! پس در ادامه با ما در مجله گردشگری همگردی همراه باشید تا با تفریحات ترسناک در آمریکای جنوبی آشنا شویم…

آمریکای جنوبی 1

دوچرخه سواری کوهستان در جاده مرگ در بولیوی

این جاده پس از نمایش در برنامه ی Top Gear بیشتر معروف شد! جاده مرگ، یا جاده یونگاس، بین لاپاز و کورویکو واقع شده است. اکثر طول جاده ی Road Death در کنار صخره و دره ساخته شده و هیچ گونه حصاری برای کسانی که در این جاده رانندگی می کنند، ساخته نشده و برای رانندگان مبتدی، اولین رانندگی در جاده ی مرگ، می تواند آخرین رانندگی در طول عمر آنها باشد! البته مسیر دیگری جایگزین این جاده شده و باعث کاهش قابل ملاحظه ی عبور و مرور وسایل نقلیه در این جاده شده. این جاده ی جایگزین، باعث شده که جاده ی مرگ تبدیل به یک جاده ی محبوب برای دوچرخه سواری شود. البته نباید مردم را به رانندگیِ پر سرعت در این جاده ی خطرناک تشویق کرد. دوچرخه سواری از کارهای خطرناک در آمریکای جنوبی مخصوصا در کوهستان های بولیوی است.
بولیوی

Go Canyoning (صخره نوردی) در Aguas Chiquitas، آرژانتین

Reserve Aguas Chiquitas یکی از جذاب ترین مکان های منطقه Tucuman در آرژانتین است و دره ی عمیق و شیب دار این منطقه، یک منظره ی بسیار زیبا فوق العاده ای را در عین زیبایی خلق می کند. صخره نوردی در میان سنگ های لغزان این دره، می تواند یکی از بزرگترین چالش های شما در یک سفر باشد! این سنگ ها به رودخانه ای که در اعماق این دره حرکت می کند، می ریزند.
Aguas Chiquitas

پیاده روی در حیات وحش در جنگل آمازون

در سفر به آمریکای جنوبی، یکی از بزرگترین جاذبه های جنگل آمازون، تنوع وسیعی است از نظر حیات وحش در این منطقه وجود دارند و این می تواند شامل حیواناتی باشد که معمولا سمی هستند! آناکونداها، جگوارها و پیرانا از جمله حیوانات سمی هستند که در آمازون جان انسان ها را به خطر می انداختند. در جنگل آمازون اقوامی زندگی می کنند که هنوز در هزاران سال پیش هستند! آنها هنوز به صورت قبیله ای زندگی می کنند و کسی را که قصد ورود به قبیله ی آنها را دارد، خواهند کشت! مواجه شدن به تنهایی با این انسان های اولیه می تواند برای شما بسیار گران تمام شود!
جنگل آمازون

شن نوردی در دره Death Valley شیلی

در شمال شیلی، کویر آتاکاما که یکی از خشک ترین مکانهای جهان و در صحرای نزدیک شهر کوچک سن پدرو قرار دارد. این دره شنی به عنوان «دره مرگ» شناخته شده است. این جا برای کسانی اهل سفرهای هیجان انگیز هستند بسیار مناسب است. با قدم نهادن در این دره ی شنی، سرعت بسیار پایینی را خواهید داشت و یکی از تفریحات ترسناک در آمریکای جنوبی محسوب می شود. اگر بر روی این شن ها سقوط کنید، بر اثر گرمی آنها و حرکت آنها با شما، بدنتان خواهد سوخت و مسافت زیادی را به پایین پرتاب می شوید!
Death Valley

صعود به Ojos Del Salado، مرتفع ترین آتشفشان جهان

در مرز بین شیلی و آرژانتین، Ojos Del Salado قرار دارد که مرتفع ترین آتشفشان دنیا نام گرفته است. این آتشفشان اخیرا در سال ۱۹۹۰، یکبار فوران کرده است. صخره هایی که شما را به بالای این آتشفشان می رساند، بسیار صعب العبور هستند و در برخی نقاط شما حتما نیاز به تجهیزات پیشرفته صخره نوردی برای عبور از آن خواهید داشت. همچنین در بالای این کوه، یک دریاچه ی کوچک نیز وجود دارد که این دریاچه هم مرتفع ترین دریاچه ی جهان نام گرفته است.
Ojos Del Salado